Çerez Örnek
canlı destek

Yurtdışı İlişkiler

Öğrencilerimiz Erasmus+ ve Mevlana öğrenci değişim programlarından yararlanabilmektedir. Söz konusu değişim programları ile öğrenciler eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bir bölümüne üniversiteler arasında iş birliği protokolünün imzalanmış olduğu üniversitelerde devam edebilmektedir. Bölümümüzde son yıllarda Erasmus+ öğrenim hareketliliği kapsamında karşılıklı öğrenci değişiminin yapıldığı üniversiteler arasında University of Thessaly, Agricultural University of Athens, Josip Juraj Strossmayer University of Osijek, University of Agriculture in Krakow, Justus-Liebig Giessen University, Vytautas Magnus University, UTP University of Science and Technology ve University of Bonn yer almaktadır.
 
Fakültemiz ile Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi (Azerbaijan State Agrarian University) arasında Bölümümüzün de yer aldığı çift diploma programı protokolü 2020 yılında imzalanmış, 2021 yılında uygulamaya geçilmiştir. Ayrıca, Özbekistan Namangan Institute of Engineering and Technology Üniversitesi ile de 2021 yılında akademik işbirliği sözleşmesi imzalanmıştır. 
 
Bölümümüzde başta Avrupa Birliği fonlarından desteklenen projeler olmak üzere, çok uluslu projeler yürütülmektedir. Bu kapsamda iş birliği içerisinde olunan kurumlardan bazıları Universidad de Cordoba, Sociedad Agraria de Transformacion, University of Murcia, Aristotle University of Thessaloniki, Ecole Supérieure des Industries Alimentaires de Tunis ve University of Hohenheim’dır. Bunların yanısıra, yine yakın tarihli aktiviteler kapsamında, North Carolina A&T State University, Niigata University ve Mediterranean Agronomic Institute of Chania gibi kurumlarla öğrenci ve öğretim elemanı dolaşımını da içeren çok uluslu proje ortaklıkları gerçekleştirilmiştir.

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ